Znalazłeś absurdalne zdjęcie lub profil ?

U W A G A


Nie chcesz, aby Twoje zdjęcie było publikowane ?


Pisz ! nk.zglos@gmail.com
niedziela, 5 października 2008

Protest. Bunt. Parodia.

Wchodząc na Naszą Klasę, patrząc na ostatnio dodane zdjęcia znajomych można wpaść w depresję. Stała się zapewne rzecz straszna, niedopuszczalna. Zamach na Naszą Klasę? Serwis zostaje zamknięty? A może założono tysięczne konto Dody ?!

Nie. Serwis zechciał zarabiać.Fakt, to dzięki ludziom Nasza Klasa ma klientów na miejsca reklamowe w swoim serwisie. Ale czy to oznacza, że nie ma prawa pobierać opłat za jakby nie patrzeć dodatkowe funkcje w serwisie?

Patrzę i własnym oczom nie wierzę... Czy nadszedł czas pobudki z pięknego snu NK? Czy czar prysł? Czy nadeszła chwila, w której ludzie zaczęli dostrzegać Naszą Klasę jako NORMALNY serwis służący zarabianiu pieniędzy dla swojego właściciela?Protest. Bunt. Oburzenie. Pomysły bojkotu, nielogowania się w określonych godzinach, wstawianie do galerii takich jak wyżej tekstów. Tylko po co?

Pytam zupełnie otwarcie - Czy to nie jest Waszym zdaniem kolejny Absurd Naszej Klasy?Prawda. Można wierzyć, że Nasza Klasa powstała przez przypadek. Że twórcy nie chcieli zarobić pieniędzy, nie chcieli stworzyć wielkiego serwisu społecznościowego. Można wierzyć też, że te protesty mają jakikolwiek sens. Tylko po co?
dodajdo.com

9 komentarzy:

Łukasz pisze...

Nic dodać nic ująć do ostatniego zdjęcia...

Kolejnym kretyńskim pomysłem jest wstawianie w profil "swoich zdjęć" zawierających treści, że ludzie mający nicki z krzaczkami, serduszkami są kretynami... i oczywiście kto ma najwięcej takich "fotecek"? tępe foki mające w nickach serduszka...:)

Pozdro Ł.

P.S. Ciąg dalszy protestu nie płacę:
http://nasza-klasa.pl/profile/1482749/gallery/104
http://nasza-klasa.pl/profile/1482749/gallery/103

:)

nlk pisze...

Ci co "nie płacą na NK" wstawiają kilka takich protestów, a potem... wysyłają smsy żeby zwiększyć limit na zdjęcia.
Absurd

nlk pisze...

a tu kilka protestów:
http://nasza-klasa.pl/profile/4015829/gallery

Łukasz pisze...

@nlk w podanym przez Ciebie profilu jest właśnie protest o którym pisałem w pierwszym komentarzu:)

Do czego służy nasz klasa i do czego nie służy (między innymi nie służy do chwalenia się naszymi pociechami etc) no i kolo pokazał zdjęcia malczanów;P

Maksim pisze...

Ludzie są śmieszni jeszcze nie dawno narzekali ze nasza klasa zamienia się w fotkę. Jako przykład podawali funkcje wyświetlania odwiedzających no i działało to jak fotka kto przegląda tonami profile ten miał więcej odwiedzin... "sfitaśnych komciów", nieznajomych "znajomych" itp.

Teraz jak odebrano im tę funkcję (nadano tylko płacącym) to wielkie oburzenie... :/ Co jest z wami...
Tak działa marketing najpierw zaprezentuj co masz do zaoferowania a później sprzedawaj.

Naczytaliście się ze na pomysł wpadła grupka studentów ok... wszystko było "niekomercyjne..."
No Oni to już dawno SPRZEDALI...
Teraz zajmuje się tym ktoś inny ktoś kto zakupił serwis aby mieć z tego zyski nie działać charytatywnie.

Serwis społecznościowy Nie znaczy nie komercyjny ludzie. Wręcz odwrotnie. Przyjrzyjcie się myspace, facebook lub chociaż polskiej Fotce... no przecież oni z tego się utrzymują.

Stary pisze...

Do wszystkich pałających świętym oburzeniem na protestujących. Nasza-Klasa miała prawo wprowadzić taką opłatę, a użytkownicy mają prawo skrytykować tę decyzję. Parafrazując jednego gościa - "o take Polske walczyliśmy".
Dziś kupując każdy towar czy usługę możemy negocjować jego cenę. Ten protest jest formą negocjacji z usługodawcą. Czy nam się to uda czy nie to nasza sprawa. A klient z dala się nie wpi€®d@l@.
Kto tego nie rozumie, jest homosoveticus z głębokiego PRL-u.
W dawnych czasach aktyw wskazywał "wroga ludu", a lud gotów był ukamienowac tego wroga. Dziś niektórzy, mający zbyt wysoką samoocenę i uważający się za internetowy aktyw, krytykują "bezmózgów" za to, że ci drudzy chcą wszystko za "darmochę". Analogia aż nadto widoczna. A wystarczy szanować prawo innych do swobodnej wypowiedzi... i od razu przyjemniej. Nieprawdaż?
(tekst zamieszczony również w idg.pl)

Anonimowy pisze...

Nie mam nic przeciwko płatnym serwisom. Pod warunkiem, że administracja serwisu coś robi, że serwis był użyteczny. A na NK jest masa fałszywych szkół dziesiątki zdublowanych wpisów szkół. Jak to wyczyszczą, wprowadzą nadzór nad zakładaniem nowych szkół to wtedy niech myślą o ściąganiu kasy.

karik pisze...

No tak, zgadzam się z Tobą, ale przyznaj, że płatna funkcja absolutnie nie ogranicza funkcjonalności serwisu. Jak ktoś ma ochotę, niech za to zapłaci, ale strajk jest śmieszny.

Anonimowy pisze...

Kiedys w ogole nie bylo tej opcjio pokazywania kto odwiedzil profil, a teraz jak maja to wylaczyc to placza jakby im odbierali mozliwosc korzystania z serwisu. Ludzie sa chorzy

 
type='text/javascript'/>