Znalazłeś absurdalne zdjęcie lub profil ?

U W A G A


Nie chcesz, aby Twoje zdjęcie było publikowane ?


Pisz ! nk.zglos@gmail.com
niedziela, 28 grudnia 2008

Podsumowanie i pożegnanie

Ponad 100 wpisów w Absurdach NK pozwoliło mi wyciągnąć wiele wniosków. Ujawnianie swoich pasji i przedziwnych fascynacji w internecie nie jest rzeczą nową, niezwykłą. Jednak niewątpliwie rzeczy takie mające miejsce w serwisie społecznościowym, który w naszym kraju traktowany jest jako główne źródło informacji, stają się niezrozumiałe.

Nie ukrywajmy. Przyszli pracodawcy przed rekrutacjami oglądają swoich przyszłych pracowników i wiedzą o nich prawie wszystko, jeszcze przed pierwszym spotkaniem. Wiara, że nasze prywatne życie prywatnym jeszcze jest choćby w najmniejszym stopniu wywołuje uśmiech na wielu twarzach.

Żony o mężach, szef o pracowniku, nauczyciel o uczniu, konkurencja o konkurencji... Długo można wymieniać coś, co brzmi niezwykle podobnie do łańcucha pokarmowego...Fascynacje nazizmem, Holocaustem, zagładą i zniewoleniem wielokrotnie pojawiały się na łamach Absurdów NK. Przerażające zdjęcia i siła nienawiści w kraju, w którym prawo stanowczo mówi NIE podobnym zjawiskom. Częste zasłanianie się miłością do Narodu, walką o Polskę i o wolność słowa powinny co najwyżej wywołać ironiczny uśmiech.Gotowość do dyskusji i wysłuchania argumentów innych. Naszej Klasie daleko do serwisu, w którym moglibyśmy dyskutować i sprzedawać własne poglądy... A szkoda, bo gdzie szukać tak licznego zgromadzenia ludzi gotowych wysłuchać nas?

Czy zatem skazani jesteśmy wyłącznie na prymitywną nagość, pośladki, piersi i języki? Tak, zawsze znajdziemy grupę gotową na przyjęcie rozrywki na tak niskim poziomie. Kolejny raz dochodzę do prostego wniosku - serwis prezentuje poziom udzi, którzy go tworzą. O zgrozo, patrząc na Absurdy NK pozostaje nam zakryć wszystko zasłoną milczenia i poszukać solidnej przepaści?Nie, przecież nie ma co ukrywać - Absurdy wynajdują wyjątki, igły w stogu siana normalnych profilów i normalnych zdjęć.Ale czy naprawdę istnieje Nasza Klasa jest miejscem spełniania swoich antyspołecznych marzeń? Tworzenie wirtualnych domów dziecka i adopcje przez hollywodzką gównarzerię to wszystko na co nas stać?Marzenia, marzenia, marzenia. To już nie anonimowość w internecie, realizacja (choć fikcyjna) fascynacji śmiercią i morderstwem mało kogo dziwi i zaskakuje. A szkoda.Przechodząc do porządku dziennego obok tych wszystkich zdjęć, które pojawiły się na Absurdach Naszej Klasy skłania ku refleksji. Czy Nasza Klasa jest wiernym odzwierciedleniem świata, w którym żyjemy? Czym się różni? Tacy właśnie jesteśmy?Tak wiele razy na własne życzenie usuwaliśmy podstawową granicę jaka do tej pory istniała - granicę intymności. Z jak wielkim śmiechem czytam maile od osób, które trafiły do Absurdów, ich oburzenie, ich okrzyki i groźby. A przecież nic innego nie trzeba zrobić jak tylko przystawić tym ludziom lustro przed twarz i powiedzieć: Teraz możesz wyrazić swoje pretensje, do samego siebie.

Oblizywanie innych osób, nagie zdjęcia, domowa pornografia NIKOGO z nas nie dziwi? Nie oburza? Odważę się zapytać Was o to, bo takie zdjęcia, takie profile nie znikają, one istnieją i swoją popularnością przebijają wszystko dookoła.Powiecie pewnie, że ludzie są nieświadomi tego, co robią, ale ja tego nie kupię. Profile istnieją, bo istnieje ogólne przyzwolenie na to. Tak ze strony ludzi, tak i ze strony pracowników Naszej Klasy.

Setki zdjęć jakie pojawiły się w Absurdach nie były pochowane po kątach. Nie istniały jedynie przez kilka chwil, nie pochodziły z zamkniętych galerii i nie były fotomontażem. Mimo to nie znikały, a w wielu przypadkach wciąż istnieją wraz z wieloma radosnymi komentarzami.Może każdy sprzedaje to, co ma w sobie najcenniejsze. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to marność ogarnia nas z każdej strony, czy nam się to podoba, czy też nie...

Absurdy Naszej Klasy odwiedzane były ponad milion razy, pojawiły się w trzech odsłonach i istniały od kwietnia 2008 roku.

Ich popularność i ogrom posiadanego materiału (ok. 10% nadesłanych zdjęć zostało opublikowanych) możemy zawdzięczać nie dziuniom, nie skinheadom, fanatykom, lecz sobie - za bierność, za bierność, za bierność... Z którą każdy z nas musi skończyć.

Dziękuję Wam za Absurdy. Do następnego projektu.
dodajdo.com

32 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dziękuję, wielkie dzięki

Anonimowy pisze...

a ja nie rozumiem czemu nagle stop i zgoda na owa biernosc - przeciez od Ciebie zaczyna sie lancuch dyskusji na temat NK i patologii poniewierajacych serwisem. szkoda. nie miej jednak dzieki. pozdro. m;

Karolinka pisze...

Z mojej strony nie ma zgody na bierność. Bierność wskazuję jako przyczynę patologizacji Naszej Klasy. Bierność, z którą każdy z nas sam musi teraz walczyć.

Absurdy NK pokazały mi wiele, wiele uświadomiły. Ale ich czas, jak zresztą każdego projektu kończy się...

Ukasiu pisze...

Projekt pokazał prawdziwe oblicze NK i wielu 'Polaków', którzy mają za nic wszelkie wartości moralne. Smutne :(

http://allepotwarze.blogspot.com pisze...

Dziękuję. Do następnego,

Anonimowy pisze...

co ja teraz bede czytac?

Anonimowy pisze...

Dzięki, za tę pracę którą wykonałaś każdy teraz kliknie na reklamę :)) szkoda bloga ://

Anonimowy pisze...

fajnie było wpaść co jakiś czas i się pośmiać/popłakać z tych ludzi. czekam na kolejny projekt .

Pozdrawiam :)

impassive pisze...

Nazizm przy komunizmie to kaszka z mleczkiem. A ciekawe, czy Cię tak oburzają Leniny, sierpy i młoty i inne Che Gevary?

wierny pisze...

Dziekuje, za profil, ktory powstal w celu otworzenia ludzkich oczu. Jezeli komus zalezy dalej na sledzeniu absurdow, niech wejdzie na naszaklasa.blox.pl ale pytanie po co? dalej sie smiac z spraw owalkowanych tutaj? to mialo nas uswiadomic, nie dac powody do smiechu. Widac, niektorzy tego nie rozumieja.

Anonimowy pisze...

To nie do końca bierność. Jedna myśląca osoba nie jest w stanie zmienić tych 10 tępych wokół siebie. My możemy na to zwracać uwagę, nie przyzwalać na to, jednak w zmiany społeczne nie uwierzę. Głupota była, jest i będzie. To jeden z głównych aspektów życia społecznego, tym się także karmimy. Ważne, że taki projekt jak Absurdy powstał, głównie ze względu na to, że mógł niektórym coś uświadomić. Nie można jednak wytykać bierności. Aktywność w większym stopniu i tak nic nie zmieni. Sad, but true. Dzięki za ten permanentny uśmiech na mojej buźce podczas czytania tego bloga i do przeczytania ;p

Anonimowy pisze...

również uważam, że to nie bierność, a raczej jeden z niewielu sposobów, za pomocom których możemy realnie wpłynąć na głupotę ludzką, odwołać się do ich poczucia wartości... Przykro mi, że projekt już został zakończony, bo ludzie naprawdę zaczynają świrować, nie widząc konsekwencji swoich czynów... Absurdy pomagały uświadomić sobie to, że wszystko co w internecie, pozostaje już tam na zawsze. Dziękuję za tyle dni uśmiechu, życzę powodzenia w przyszłych projektach!

Anonimowy pisze...

Dzięki, mam nadzieję, że od stycznia ruszycie od nowa.

plaska pisze...

Szkoda, ze kończysz. Wielka szkoda. Ale może razem z Tobą... działaność zawiesi n-k.
Gratuluje boskiego pióra i życzę Ci abyś swoją dalszą pracą dalej pokazywała jak można walczyć ze znieczulicą w internecie i w życiu.
pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Widły w klatce piersiowej, tak zginął mój znajomy ;/

Anonimowy pisze...

Impassive: wymienione przez ciebie rzeczy też są w Absurdach NK, więc twój "zarzut stronniczości" nie jest najlepszy :).

Natalia pisze...

Juz dawno weszlo mi w nawyk zagladanie na Absurdy nk regularnie ;]

bedzie mi brakowac tej stronki, pozdrawiam :)

Anonimowy pisze...

Szkoda, że to już koniec. Jednocześnie dzięki za prowadzenie Absurdów. Świetna robota. Mam nadzieję, że powiadomisz nas o swoim nowym projekcie.

Anonimowy pisze...

Droga Karolinko, wykonałaś kawał dobrej roboty i dziękuję ci za to w imieniu tej części społeczeństwa, dla której kicz NK nie jest normalnością.
Odpowiadając na twoje pytanie myślę, że to nie bierność a fakt, że ci normalniejsi giną w gąszczu tandety, brutalności, wulgarności, czyli tego wszystkiego, na co otworzył się świat mediów.
Jednak sama świadomość tego, że istnieją ludzie nieakceptujący tych wszystkich "trendów" dodaje otuchy.
Pozdrawiam serdecznie i również gratuluję świetnego pióra!

Anonimowy pisze...

Czyzby jakiś ze strony szantaż właściecili NK ? Bo nie rozumie czemu nie można tego kontynuować.

Anonimowy pisze...

Mówisz o naszym przyzwoleniu na to, ale głupoty ludzkiej sie nie wyleczy, nawet jesli bedziemy z tym walczyc, jedyne co możemy zrobic to napietnowac zeby inni nie powtarzali tych kretynizmów. Jeśli pozdejmują te zdjecia na NK wrzuca je na inny serwis, chociaż z drugiej strony NK jako popularny (najpopularniejszy?) polski serwis 'fotkowy' powinna byc wolna od czegoś takiego.

Blog bardzo mi sie spodobał, nigdzie nie widziałem wiekszej bandy kretynow niż tu, a niestety najlepszym sposobem walki z głupotą jest satyra/sarkazm/publiczne wyśmianie, choć w wiekszosci wypadków to średnio pomaga, conajwyżej spowalnia jej rozprzestrzenianie.

Pozdrawiam i najlepszego.

Anonimowy pisze...

Dziękuję Ci Droga Karolino za całą pracę, którą włożyłaś w prowadzenie tego bloga, za uświadamianie ludzi o patologiach polskiego społeczeństwa, niektóre notki naprawdę zmuszały do refleksji.

Powodzenia w przyszłych projektach:)

Pozdrawiam

Łukasz pisze...

Jedno wielkie dziękuję Karolinko!
Nic się tak nie czytało jak nowe aNK:)

Powodzenia w życiu i może do zaś...

Łukasz.

Anonimowy pisze...

Dzięki, to był naprawdę dobry projekt. I.

Karolinka pisze...

Tak tylko odpowiem odnośnie nacisków.

Naprawdę, ze strony Naszej Klasy nigdy nic takiego nie miało miejsca. Zdecydowanie Absurdy NK nie były skierowane przeciwko serwisowi, a jedynie przeciwko głupocie, ignorancji i bezmyślności niestety wielu osób.

Dziękuję za sugestie zgłoszenia bloga do konkursu onetu, ale Absurdy nie skorzystają :)

Pozdrawiam Wszystkich.

Anonimowy pisze...

Świetna robota, pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Fajne komentarze dziunki są tam: https://www.blogger.com/comment.g?blogID=6057350202564796918&postID=9007527128435506097&pli=1

polecam, można się uśmiać :DDD

bitelz pisze...

Wypas, czekam na kolejne :)
keep it up!

Kot pisze...

szkoda! mialo sile razenia. kawal dobrej roboty. bede tesknic. pozdrowienia, Kot

Anonimowy pisze...

jestescie zajebisci :) mialam NK przez chwile i zrezygnowalam wlasnie przez takie absurdy... niby nasza-klasa , kolezanki,koledzy... i widac tu wlasnie jak bardzo ekstremalnie minęło sie to z celem...
BRAWO!!!!!!!!!!!!

Anonimowy pisze...

ale czyste skarpetki... rewelacja... wstyd! Brud dosłownie i w przenośni...

Anonimowy pisze...

o jaaa..!! jakie brudne skarpety!!

 
type='text/javascript'/>