Znalazłeś absurdalne zdjęcie lub profil ?

U W A G A


Nie chcesz, aby Twoje zdjęcie było publikowane ?


Pisz ! nk.zglos@gmail.com
środa, 22 kwietnia 2009

Otatnia granica została przekroczona

Wszyscy zapewne pamiętacie rodzinne zdjęcie uczynione chwilę po kremacji jednego z członków rodziny. Kilka osób na tle krematorium wywołało dyskusję na temat granicy lub jej braku na Naszej Klasie.Mimo wszechobecnego ekshibicjonizmu emocjonalnego i moralnego, takie zdjęcia szokują i wywołują zażenowanie. Czy można pójść dalej?

Można.Co przeraża najbardziej? Świadomość, że głupota ludzka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Absurdem były różowe dziunie, nagie zdjęcia, lustrzane portrety wypiętej klaty sutków i oblizywanie się synów trzymających matkę za piersi.

A teraz? Zdjęcie martwej kobiety w trumnie, w chwili najgłębszego osobistego dramatu i autonomii. Ktoś może powiedzieć, że to nic dziwnego, skoro na Naszej Klasie można nawet kupić wymarzoną trumnę...I jak to dobrze, że pracownicy Naszej Klasy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników. Najbardziej absurdalny prezent jaki widziałam, a jednak jakże adekwatny do sytuacji:Ale i tak napiszę ostatni raz - to jest dramat.
dodajdo.com

10 komentarzy:

PsychoB pisze...

nie miało być końca....

W sumie i dobrze że nie ma :)

mxrev pisze...

cały ten projekt "absurdy nk" jest o tyle dobry ze stanowi zbiór,takie kompendium nk. cała głupota nk w pigułce. pozwala laikom na szybkie zapoznanie się z problemem. no i jest calkiem dobra stroną rozrywek mieszanych. ale też jest idiotycznie głupi. bo dotyczy czegoś idiotycznie głupiego. dotyczy społeczności. próbujecie naprawiać nienaprawialne. niewiele to daje,nikt nie jest mądrzejszy a kibice wisły pozostają kibicami wisły.

i nie ma co obwiniać wszystkich w koło za sytuację. większości ludzi się to bardzo podoba.

dlatego NK trzeba zamknąć!

Anonimowy pisze...

http://nasza-klasa.pl/profile/11963150/gallery/16

jewka pisze...

Mam konto na naszej klasie, denerwują mnie opłaty i inne bezsensowne "ulepszenia", nawet napisałam kiedyś do kobiety, która opublikowała zdjęcia z nagim dzieckiem (tyle się teraz mówi o pedofilii..) ale nie przeszłoby mi nawet przez myśl, że ktoś mógł wysłać do internetu zdjęcia zmarłej matki! Gdy o tym myślę mam gęsią skórkę.. ciężko jakkolwiek takie zachowanie skomentować. Tragedia - to za mało powiedziane.

Anonimowy pisze...

przeciez wstazke wprowadzili w dzien smierci majkela, a te foty pojawily sie juz dawno na innych stronach, wiec strasznie naciagana ta historia...

Anonimowy pisze...

Absolutnie nie zgadzam się z piętnowaniem i wyśmiewaniem zdjęć związanych z umarłymi i śmiercią. Sądząc po podpisach osoby zamieszczające je robią to w pełni dobrej woli, dla swoich rodzin, może dla sąsiadów - dzielą się tym, co dla nich ważne. Kiedyś - obecnie z pewnością mało kto o tym wie - zdjęcia z pogrzebów, zdjęcia otwartych trumien były zamieszczane w albumach a te - pokazywane podczas rodzinnych czy sąsiedzkich imprez.
Uznanie zamieszczania takich zdjęć za absurdalne jest świadectwem nieznajomości duszy ludzkiej, dawnych zwyczajów a przede wszystkim wyrazem hedonistycznego kultu życia, urody, rozrywki etc. Nie ma w nim miejsca na sprawy ostateczne, na ciężkie przeżycia osobiste. Życie nie jest kolorową migawką z "impry".
Zaś do szalenie mądrego komentatora mam pytanie: co to znaczy "chwila autonomii" ? Bo to chyba nie po polsku.

Anonimowy pisze...

Owszem, zamieszczenie zdjęcia rodziny na tle krematorium a już na pewno zmarłej matki w trumnie jest absolutnym zachwianiem wszelkich norm, moralności, poczucia estetyki, dobrego smaku itp. Jestem zażenowana postawą tych ludzi... Zastanawiam się co nimi kierowało.. Chęć wzbudzenia sensacji, chęć wyeksponowania własnej rzekomej tragedii. Piszę "rzekomej", bo gdyby tak naprawdę odczuwali oni ból po stracie bliskiej osoby i szacunek do niej, z pewnością nie wystawili by jej na ogląd milionów ludzi... Nie sądzę, by była to jakakolwiek terapia "po stracie", gdyż może nią być np. segregacja ubrań zmarłego, czy też częste wizyty na cmentarzu. No chyba, ze poszliśmy już z takim postępem, że niedługo nawet i pogrzeby będą relacjonowane przez Internet... Żenada. Żenada. I jeszcze raz żenada. Przykre, że przyszło mi żyć w takich czasach...

Anonimowy pisze...

Zanim coś napiszesz sprawdź najpierw w słowniku znaczenie słów, których nie rozumiesz.

Anonimowy pisze...

http://nasza-klasa.pl/profile/6040506/gallery/46

Anonimowy pisze...

http://nasza-klasa.pl/profile/17846019/gallery/album/2/23

http://nasza-klasa.pl/profile/10732534/gallery/25

 
type='text/javascript'/>