Znalazłeś absurdalne zdjęcie lub profil ?

U W A G A


Nie chcesz, aby Twoje zdjęcie było publikowane ?


Pisz ! nk.zglos@gmail.com
poniedziałek, 24 listopada 2008

Niebezpieczny SPAM na Naszej Klasie

UWAGA na niebezpieczny spam jaki pojawia się na Naszej Klasie.
Dotychczas taki widok mógł oznaczać tylko coś miłego. Zaproszenie? Wiadomość od dawnego znajomego? A może jakaś Dziunia spojrzała nam głęboko w oczy i bez opamiętania napisała wierszyk? Cokolwiek by to nie było, klikamy i sprawdzamy.
Brzmi intrygująco. Któż to taki? Moje zdjęcie? Coś dziwnego - zatem nie ma wyjścia, klikamy i czytamy.Biorąc pod uwagę, że Nasza Klasa wręcz opiera się na zdjęciach można przypuszczać, że spora część osób będzie zainteresowana tego typu wiadomością i klikną w link ściągając niebezpieczny załącznik. Można też bez problemu wyobrazić sobie inną treść wiadomości, która jeszcze bardziej zachęci do kliknięcia.

Dlaczego Nasza Klasa jest bardziej podatna na taki atak niż np. Fotka? Choćby z uwagi na fakt, że wielu użytkowników nk to ludzie starsi, nie będący na bieżąco z e-nowinkami i zasadami bezpiecznego korzystania z internetu.

Jeśli już dostaniemy taki spam warto od razu napisać do Pracowników NK, na pewno taka informacja pomoże im walczyć z tym zjawiskiem.


dodajdo.com

5 komentarzy:

varez pisze...

"Pracownicy" NK z niczym nie walczą.. Reakcja na mail - 2 dni do 5, albo nie odpisuja..
Tyle nieodpowiednich profili moznaby z automatu wyrzucic.. ale im sie nie chce..
I taka prawda o ich programistach:

Zarejestrowales sie jako gosc w jakiejs klasie.. Moderator klasy Cie wywala i "zostaje" Ci potym forum klasy.. do ktorego nie masz dostepu (a info o nowych postach wciaz jest).. Mail o problemie - i po paru dniach odpowiedz - wejsc na forum i sie wypisac zeby nie nalezec do forum i nie widziec powiadomien o nowych postach.. Fajnie, tylko ze wlasnie na to forum wejsc sie nie da.. Druga proba - cisza.. Trzecia - po dluuugiiim oczekiwaniu odpowiedz ze ... teraz nie umieja tego zrobic ....

Toż to ja jestem lepszy w programowaniu od nich..

Moondancer pisze...

Mój drogi lepszy programisto. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że ci ludzie to nie są w większości programiści, tylko support, który nie ma bezpośredniego dostępu do bazy danych.

Dodatkowo zwróć uwagę, ile ludzi jest zarejestrowanych na naszej klasie i teraz wyobraź sobie, ilu ludzi musisz zatrudnić na pełny etat, aby wszystkie skargi, zażalenia, "niedobre profile które przecież tak łatwo wyrzucić" obsługiwali.
I kto im za to będzie płacił i z czego? Przecież NK powinna być darmowa!!
Darmowy Serwis, Natychmiastowa Obsługa, Bóg, Honor, Ojczyzna.

Misiael pisze...

Moim zdaniem nie powinno sie zakrywac nazwiska spamera :P
Mozna by go sobie zablokować :)

Karolinka pisze...

Konto jest usunięte - zgłoszenia działają - potwierdzam.

Anonimowy pisze...

dzięki za ostrzeżenie, teraz będe bardziej uważać jeśłi chodzi o linki w pw na nk

 
type='text/javascript'/>