Znalazłeś absurdalne zdjęcie lub profil ?

U W A G A


Nie chcesz, aby Twoje zdjęcie było publikowane ?


Pisz ! nk.zglos@gmail.com
czwartek, 4 marca 2010

Motocykliści vs Kierowcy

Zagotowało się w internecie po ujawnieniu profilu, którego autor zachęca do walki z motocyklistami. W swoim apelu uznaje, że każdy na motorze to potencjalne zagrożenie, które należy eliminować. Proste zasady opisał i zaprezentował jako zdjęcie w profilu, pod którym aktualnie zamieszczono już blisko 300 komentarzy.Reakcja ludzi mogła być tylko jedna - niewielu zwolenników, wielu przeciwników, którzy tę poważnie potraktowali tę prowokację.

Jak już wspomniałam - zagotowało się, także na Wykopie i przeróżnych forach internetowych. Akcja budzi reakcję, na którą nie trzeba było długo czekać. Dziś powstał kolejny profil, tym razem nawołujący do niszczenia wszystkich samochodów. Można więc śmiało powiedzieć, że niski poziom został utrzymany.
Tłumaczenie intencji autora tego profilu w zasadzie można przemilczeć.A reakcja motocyklistów na całe szczęście rozsądna i stonowana.
Czy do tego stworzony został ten portal? Wydaje się, że nie. Jednak stanowisko Naszej Klasy mówi co innego. Trzeba przyznać, że nawoływanie do przyczyniania się do śmierci lub kalectwa motocyklistów w naszej ocenie absolutnie nie mieści się w ramach ogólnie pojętego szacunku do drugiego człowieka, poszanowania prawa.

Dziękujemy za wiadomość i otrzymane zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wskazany profil http://nasza-klasa.pl/profile/25521451 stanowi wyraz krytycznej, prowokacyjnej, lecz prywatnej opinii autora. Właściciel konta nie narusza w sposób jednoznaczny i niebudzący żadnych wątpliwości regulaminu serwisu, tym samym nie mamy podstaw do przerwania ciągłości świadczenia autorowi profilu usługi.

Jako platforma komunikacji jesteśmy otwarci na różne formy kontaktu. Chcemy, aby każdy Użytkownik, w imię wolności słowa, miał możliwość swobodnego wyrażania swoich poglądów, nawet tych niepopularnych. Dlatego dalecy jesteśmy od cenzurowania zamieszczanych przez Użytkowników treści, jednak muszą się one mieścić w ramach ogólnie pojętego szacunku do drugiego człowieka, poszanowania prawa i zapisów Regulaminu serwisu.


Wczoraj opisałam nawoływanie do agresji i przemocy wobec Policji. Dzisiaj widzimy żenujące profile propagujące agresję na drogach. Kiedy Nasza Klasa powie STOP?
dodajdo.com

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Trafiłem na tą stronę przez przypadek i jestem naprawdę przerażony. To nie są absurdy jakiegoś tam portalu tylko naszego narodu. Zaściankowość, kołtuneria, syf i chamstwo. 100 lat eksterminacji wartościowych jednostek zrobiło swoje. Patrząc na poziom edukacji i "produkty" szkolnictwa widać, że będzie jeszcze gorzej. Strefa buforowa z mięsem roboli dla korporacji za miskę ryżu, oto co z nas zostanie. Szukam jakiegokolwiek argumentu za tym aby tu pozostać. Szukam, szukam... i wciąż nie znajduję. :(

Anonimowy pisze...

www.nasza-klasa.bloog.pl
Polecam ten blog

Anonimowy pisze...

Pozdrawia Ciebie Grzegorz i zaprasza do Wspólnoty Mieszkańców Wszechświata. Powodzenia!

azrael pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
katroosia ; D pisze...

Zaparszam na EvenDevilCanLove.blogspot.com
Będzie nam miło jeśli doadasz się do obserwatorów. :)

Anonimowy pisze...

Pozdrawiam i polecam kolagen naturalny

Przemyślenia oPOlsc iPOlaczkach pisze...

Zapraszam do podobnego blogu poświęconego życiu w Polsce

wtffail pisze...

ciekawy pomysł na wpisy.

bloodysnowman pisze...

Ja tam śmigam na motorze i mam gdzieś takich ludzi. Niech mnie któryś tylko trąci, a przyrzekam, że będzie mu potrzebna dobra obsługa prawna. Wrocław ma ulice na tyle szerokie, że mogę sobie lawirować między samochodami bez większych przeszkód. Trzeba po prostu jeździć z głową.

 
type='text/javascript'/>